Kanapki imprezowe z ciasta francuskiego

Idealna przekąska na imprezę, nie tylko na sylwestra. Przy tym bardzo ładnie się prezentuje na stole. Ciasto nie musi mieć dokładnie takich wymiarów, jak podałam, ale kanapki o takiej wielkości są idealne jako małe przekąski. Wypełnienie kanapek można dobrać według własnych potrzeb. Ja podaję poniżej kilka przykładów, które zostały przetestowane, i bardzo wszystkim smakowały. 

Składniki:

  • 1 opakowanie ciasta francuskiego (300 g, wymiary 26 x 40 cm)

Dodatkowo (przykładowo):

  • szynka parmeńska + wyraźny w smaku ser brie + mix sałat
  • ser lazur + suszone pomidory + mix sałat
  • ser kanapkowy typu feta + buraki gotowane/pieczone + mix sałat
  • serek kanapkowy o smaku chrzanowym + łosoś wędzony + mix sałat

Ciasto francuskie rozwinąć. Podzielić na połowę, przecinając krótszy bok na dwie części, tak żeby powstały dwa prostokąty o bokach 13 x 40 cm). Z obu części wycinać trójkąty o wymiarach mniej więcej 10 x 13 cm (podstawa trójkąta i wysokość). Trójkąty zwijać w rulon, zaczynając od podstawy trójkąta. Zawinięty rogalik ukształtować w podkowę. Uformowane rogaliki położyć w odstępach na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia (można użyć papieru, w który było zawinięte ciasto francuskie). Rogaliki upiec według przepisu na opakowaniu.

Po upieczeniu całkowicie ostudzić. Ostrym nożem bardzo delikatnie przeciąć każdy rogalik na połowę. Do środka włożyć wybrane dodatki (patrz przykłady powyżej).

Smacznego! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *