Słodkie pisanki

Słodkie pisanki

Świetny sposób na wykorzystanie wyschniętego ciasta po świętach. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a dzieci będą miały dobrą zabawę przy formowaniu pisanek i ich dekorowaniu. Jestem pewna, że będą się nimi zajadać nie tylko dzieci :-)

Składniki:

  • 350 g czerstwej babki piaskowej lub biszkoptu
  • 200 g serka mascarpone
  • 1 łyżeczka skórki otartej z cytryny
  • 250 g białej czekolady
  • kolorowa lub biała posypka
  • do dekoracji: słomki lub patyczki do lizaków i wstążeczki

Ciasto do tego deseru powinno być czerstwe, żeby dało się pokruszyć. Najłatwiej podzielić je na mniejsze kawałki i trzeć jedno o drugie. Tym sposobem ciasto szybko zamieni się w potrzebne drobne okruszki.

Do okruchów dodać serek i skórkę cytrynową. Wymieszać, żeby składniki się połączyły. Z masy zrobić kulę, owinąć folią spożywczą i wstawić na 15 minut do zamrażalnika.

Ze schłodzonego ciasta uformować równe i kształtne jajeczka. Tak przygotowane wstawić ponownie do zamrażalnika na 15 minut.

W tym czasie połamać czekoladę na kawałki i włożyć do rondelka. Roztopić ją na małym ogniu, cały czas mieszając i pilnując, żeby się nie przypaliła.

Schłodzone jajka nabić na słomki lub specjalne patyczki do lizaków, zanurzyć w roztopionej czekoladzie i od razu dekorować posypką.

Żeby pisanki spokojnie zastygły i się nie poprzewracały, wbić słomki w styropian. Udekorować wąskimi wstążeczkami.

Smacznego! :)

Źródło: magazyn „Moje smaki życia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *