Domowe chocospoon

Domowe chocospoons

Chocospoon czyli czekolada na łyżeczce, którą wkłada się do gorącego mleka i w ten sposób otrzymujemy szybką czekoladę na gorąco. Kiedy zobaczyłam te łyżeczki w kawiarni, wiedziałam, że na pewno zrobię je kiedyś sama. Gorąca czekolada wychodzi przepyszna. I robi się ją w ekspresowym tempie. Chocospoon to również świetny pomysł na prezent. Wystarczy zawinąć przygotowaną łyżeczkę z czekoladą w folię, ozdobnie zawiązać i gwarantuję, że każdy, kto uwielbia czekoladę, oszaleje z radości :-)

Składniki:

  • czekolada (nasz ulubiona, np. mleczna, biała)
  • dodatki (np. suszone płatki chilli czy orzechy)

Ponadto:

  • plastikowe lub drewniane łyżeczki
  • foremka silikonowa (użyłam foremki do dużych kostek lodu)

Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. Należy uważać, żeby woda nie dostała się do czekolady, ponieważ ulega ona wtedy zbryleniu.

Roztopioną czekoladę wlać do silikonowych foremek. Nie wlewać czekolady aż do samego brzegu, ponieważ musi jeszcze zostać miejsce na łyżeczkę. Delikatnie wstrząsnąć foremką, żeby czekolada dotarła do każdego zakamarka i żeby usunąć ewentualne pęcherzyki powietrza.

Czekoladę posypać dodatkami (jeżeli takie dodajemy), włożyć do niej łyżeczki i wstawić do lodówki, aż stężeje.

Najlepsze w tej czekoladzie jest to, że za każdym razem możemy zrobić inną, w zależności od tego, jakiej czekolady użyjemy i jakie dodatki do niej dodamy. Ja zrobiłam 3 rodzaje – jedną z mleczną czekoladą, do drugiej dodałam ususzone płatki chilli (uwaga, żeby nie dodać ich za dużo, bo suszone chilli jest nadal bardzo ostre), a trzecią zrobiłam dwukolorową – użyłam białej i mlecznej czekolady. Jeżeli chcemy robić czekoladę dwukolorową, to należy wlać jeden rodzaj czekolady, następnie włożyć foremkę do lodówki i jak czekolada trochę stężeje, to wlać drugi rodzaj czekolady.

Przygotowane łyżeczki wyjmujemy z foremki (jedna łyżeczka na jeden kubek mleka), zalewamy wrzącym mlekiem, żeby się czekolada rozpuściła i mieszamy, aż czekolada połączy się z mlekiem.

Smacznego! :)

Domowe chocospoons

Domowe chocospoons

Domowe chocospoons

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *